Jaskanski vatrogasci u projektu “Pogled u plavo”

U gradu Poreču u sklopu 13. međunarodnog ribarskog sajma Crofish održao se je pravi ronilački spektakl Pogled u plavo.

Tijekom tri dana trajanja Crofish sajma osim velikog broja izlagača i bogatog programa, na sajmu je bio montiran 10 metarski bazen projekta Pogled u plavo gdje su svi posjetitelji sajma imali jedinstvenu priliku besplatno se okušati u ronjenju pod punom ronilačkom opremom, u kontroliranim uvjetima i u pratnji instruktora ronjenja te spoznati čari, vještine i tehnike ronjenja.

Projekt Pogled u plavo gostovao je u organizaciji Obrtničke komore Istarske županije i Agencije Promocija ronjenja, a cilj ovog projekta je potaknuti što veći broj osoba na bavljenje vodenim aktivnostima te promovirati Hrvatsku kao turističku i ronilačku destinaciju, ljepote hrvatskog podmorja i ponude u ronjenju.

U sklopu projekta Pogled u plavo za sigurnost ronioca brinuli su se instruktori ronjenja Nemo-Adria Rescue Teama koji su članovi volonteri Specijalističke ronilačke postrojbe za spašavanje iz vode pri Uredu za upravljanje u hitnim situacijama Grada Zagreba te ronioci vatrogasci DVD-a Jastrebarsko koji su bili na raspolaganju svim zainteresiram posjetiteljima.

Nakon kraće poduke o ronjenju i ronilačkoj opremi kao i svim sigurnosnim elementima svaki posjetitelj koji je zaronio u bazen projekta Pogled u plavo imao je priliku obići i razgledavati podvodnu izložbu fotografija ljepota hrvatskog podmorja, Marjana Radovića, a u kojoj su uživali brojni posjetitelji.

link na izvorni članak: https://bit.ly/2XSrWcU

Dodaj komentar